Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego

Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego

Wydział Nauk Społecznych, Instytut Socjologii

Adresaci studiów podyplomowych
Studia podyplomowe skierowane są dla pracowników korporacji, menagerów, kierowników, dyrektorów, wykładowców akademickich, pracowników instytucji państwowych, polityków, rzeczników prasowych, doradców zawodowych, doradców wizerunkowych, właścicieli małych, średnich i dużych firm oraz absolwentów studiów I, II i III stopnia, którzy chcą doskonalić umiejętności interpersonalne aby stać się wiodącymi LIDERAMI z prestiżowym dyplomem, którzy z sukcesem potrafią kreować swój rozwój zawodowy.

OPIS STUDIÓW
Studia Podyplomowe „LIDER - kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego” są uruchamiane w celu doskonalenia pracowników na różnym szczeblu budowania swojej kariery zawodowej niezależnie od branży/dyscypliny naukowej, aby w umiejętny i profesjonalny sposób stali się LIDERAMI – czyli osobami potrafiącymi sprawnie zarządzać zespołem/grupą badawczą oraz budować swój autorytet, osobami które potrafią świadomie kreować swój wizerunek w rzeczywistości społecznej jak i w mediach społecznościowych, osobami które potrafią przeprowadzać mediacje i negocjacje (między współpracownikami i klientami), potrafią motywować pracowników z różnych kategorii wiekowych oraz samych siebie, potrafią zachowywać się zgodnie z zasadami savoir-vivre, etykiety i protokołu dyplomatycznego, potrafią zarządzać emocjami i stresem, potrafią zarządzać czasem, rozwiązywać sytuacje konfliktowe oraz zapobiegać konfliktom, potrafią przygotować profesjonalną prezentację multimedialną oraz wystąpienia publiczne (biznesowe, prasowe, konferencyjne etc.), potrafią umiejętnie wykorzystać techniki wymowy i emisji głosu, posiadają umiejętności godzenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, potrafią wykorzystać wiedzę z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz mechanizmy perswazji i wywierania wpływu, potrafią także wykorzystać mechanizmy asertywności i manipulacji oraz posiadają umiejętność autoprezentacji i autopromocji oraz znają zasady i działanie Foundraisingu.
Sylwetka absolwenta
Ukończenie studiów podyplomowych „Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego” przyczyni się do doskonalenia kompetencji miękkich, które wpłyną w największym stopniu na budowanie osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku pracy, na budowanie autorytetu oraz na osiąganie sukcesów zawodowych. Absolwent studiów podyplomowych będzie mógł wykorzystać zdobyte umiejętności w zarządzaniu zespołem - byciu LIDEREM, motywowaniu pracowników, rozwiązywaniu i zapobieganiu konfliktów, zarządzaniu czasem i emocjami. Absolwent także będzie posiadał umiejętności autoprezentacji, autopromocji, mediacji i negocjacji, przygotowania profesjonalnych wystąpień publicznych, sztuki dyplomacji, kreowania wizerunku w mediach i w rzeczywistości, będzie znał zasady Fundraisingu i będzie potrafił znaleźć równowagę między pracą a życiem rodzinnym.

Prowadzący zajęcia na studiach podyplomowych to przede wszystkim wybitni uczeni Instytutu Socjologii, Instytutu Politologii oraz Instytutu Filozofii Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Zajęcia prowadzone będą także przez: doradcę wizerunkowego, mediatora, coacha, aktora i eksperta od savoir-vivre, etykiety i protokołu dyplomatycznego. W ramach zajęć praktycznych słuchacze będą uczestniczyć w cyklu spotkań z LIDERAMI różnych branż – z prezydentami miast, prezesami firm, menagerami, dyrektorami, którzy podczas spotkań podzielą się swoimi doświadczeniami realizowania swojej kariery zawodowej.
Metody nauczania
W programie studiów kładziony jest nacisk przede wszystkim na pracę indywidualną oraz pracę w grupie, aby w jak najdoskonalszy sposób wykształcić w słuchaczach oczekiwane umiejętności. Prowadzący zajęcia będą wykorzystywali podczas zajęć najnowsze techniki i metody nauczania, takie jak: dyskusja dydaktyczna, case study, metoda sytuacyjna, metody programowe z użyciem komputera, prezentacja multimedialna, wykład konwersatoryjny, metody poszukujące, burza mózgów, dyskusja moderowana przez prowadzącego, metoda stolików eksperckich, ćwiczenia z użyciem sprzętu radiowo-telewizyjnego, eksperyment, story telling, role playing, metoda podająca.

CZAS TRWANIA: 2 semestry

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW: od 01.01. – 23.02.2018

DATA ROZPOCZĘCIA: 24.02.2018

OPŁATY:

• opłata: 4400 zł za całe studia (przy opłatach jednorazowych)

• opłata: 2200 zł za semestr (przy opłatach jednorazowych), 2320 zł za semestr (przy opłatach ratalnych)

WYMAGANE DOKUMENTY:

MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:

Wydział Nauk Społecznych
40-007 Katowice,
ul. Bankowa 11, pok. 3, parter
tel. 32 359 11 09, fax 32 359 21 26
www.is.wns.us.edu.pl

KIEROWNIK STUDIÓW: dr Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz
Sekretarz: Magdalena Kosa

DODATKOWE INFORMACJE:
  • Zajęcia odbywają się w soboty.
  • Studia zostaną otwarte dla grupy liczącej minimum 15 osób.

WNS ulotka2