Konferencja IS

W dniach 26-27 czerwca br. odbyła się XXVI Konferencja Instytutu Socjologii w Ustroniu. Pierwsze spotkanie inaugurujace cykliczne spotkania naukowe pracowników IS miało miejsce 7 października 1994 roku.

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć Dyrektor Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa prof. dr hab. Dorotę Rancew-Sikora z Uniwersytetu Gdańskiego, która przybliżyła nam swoje przemyślenia i wyniki badań związane z praktykami gościnności, pt. Gościnność w ujęciu socjologii relacyjnej. A także mieliśmy okazję wysłuchać wystąpienia dr Karoliny Wojtasik pt. (Re) socjalizacja do przemocy. Studium przypadku na podstawie salafickich organizacji terrorystycznych. Gościem specjalnym był prof. Zenon Gajdzica Dziekan Wydziału Nauk Społecznych.

 

Najlepsze zdjęcie socjologiczne roku

Miło nam poinformować, że główną nagrodę za najlepsze zdjęcie socjologiczne roku, w IX Edycji Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Przegląd Socjologii Jakościowej otrzymał dr Rafał Cekiera, za pracę pt. BOŻE CIAŁO W OŁOMUŃCU, CZYLI ANTRAKT W LAICKIEJ SCENOGRAFII
Serdecznie gratulujemy
 

Gratulacje

Tomasz Nawrocki
 
 
Dr hab. Tomasz Nawrocki, Dyrektor naszego Instytutu, w czasie sobotnich wyborów, wszedł  w skład Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.
Serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja

Fotorelacja z otwartej konferencji "Uniwersytet francuski jako miejsce tworzenia myśli krytycznej?”,
która odbyła się 7 czerwca br..

Spotkanie z prof. dr hab. Ewą Martin, socjologiem z Université Grenoble Alpes we Francji otworzył Dyrektor Instytutu Socjologii dr hab. Tomasz Nawrocki. W rozmowach i debacie uczestniczył prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów, Dyrektor Kolegium ISM. Studenci Uniwersytetu Śląskiego mieli okazję wysłuchać wykładu oraz uczestniczyć w debacie. 

logo2018

Zaproszenie

 

b czerwonySzanowni Państwo Studenci,

Dyrekcja Instytutu Socjologii zaprasza, w dniu 11 czerwca br. (wtorek), o godz. 11.00, w sali sympozjalnej 2 (3 piętro), studentów kierunków socjologia i praca socjalna na spotkanie z Zespołem Oceniającym Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W trakcie spotkania, będą Państwo mieli okazję wypowiedzieć się na temat koncepcji i programu kierunków, które Państwo studiujecie.

Konferencja

Instytut Socjologii i Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Unwiersytetu Śląskiego
zaprasza na spotkanie z prof. Ewą Martin

w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”
logo2018
ism 2