Konferencja IS

W dniach 26-27 czerwca br. odbyła się XXVI Konferencja Instytutu Socjologii w Ustroniu. Pierwsze spotkanie inaugurujace cykliczne spotkania naukowe pracowników IS miało miejsce 7 października 1994 roku.

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć Dyrektor Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa prof. dr hab. Dorotę Rancew-Sikora z Uniwersytetu Gdańskiego, która przybliżyła nam swoje przemyślenia i wyniki badań związane z praktykami gościnności, pt. Gościnność w ujęciu socjologii relacyjnej. A także mieliśmy okazję wysłuchać wystąpienia dr Karoliny Wojtasik pt. (Re) socjalizacja do przemocy. Studium przypadku na podstawie salafickich organizacji terrorystycznych. Gościem specjalnym był prof. Zenon Gajdzica Dziekan Wydziału Nauk Społecznych.