Warsztaty GUS

Propozycja warsztatów dla studentów
pt. Wskaźniki zrównoważonego rozwoju

Główny Urząd Statystyczny o/Katowice serdecznie zaprasza studentów Instytutu Socjologii do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach
na temat wskaźników zrównoważonego rozwoju.

Szkolenie odbędzie się 10 maja 2019 r. (piątek) w godzinach 9.00 - 13.00
w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Katowicach, ul. Owocowa 3

Zakres tematyczny warsztatów:

• zasoby i funkcjonalność aplikacji wskaźniki zrównoważonego rozwoju,
  • sposoby generowania dostępnych wskaźników,
  • zakres przedmiotowy i poziom dostępności wskaźników,
  • metadane i inne użyteczne opcje,
  • sposoby prezentacji wskaźników,
  • sposoby wyszukiwania i porównywania wskaźników zrównoważonego rozwoju.

Z uwagi na przypadający w bieżącym roku Jubileusz 100-lecia GUS, warsztaty zostaną wzbogacone ciekawymi archiwalnymi zdjęciami i szeregiem informacji o historii Głównego Urzędu Statystycznego. Ponadto uczestnicy zostaną zapoznani z działalnością Urzędu Statystycznego w Katowicach, strukturą organizacyjną, zasadami funkcjonowania oraz przedstawione zostaną zasady aplikowania na wolne stanowiska pracy w Urzędzie.

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 10 osób.

Zainteresowani udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt do 29 kwietnia
z dr hab. Rafałem Muster (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie GUS 11 04 2019 foto 1

Studenci drugiego roku socjologii (specjalność: socjologia organizacji i zarządzania) 11 kwietnia 2019 r. uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez katowicki oddział Głównego Urzędu Statystycznego. Tematyka warsztatów dotyczyła praktycznych aspektów korzystania z Banku Danych Lokalnych w kontekście poszukiwania informacji o sytuacji społeczno-zawodowej ludności. Studenci zostali zapoznani z zasobami i funkcjonalnością Banku Danych Lokalnych. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały zasady generowania zestawień z danymi statystycznymi na różnym poziomie agregacji danych.

Ponadto studenci poznali zasady aplikowania na wolne miejsca pracy w GUS
oraz otrzymali informacje o możliwościach odbycia praktyk w tej instytucji.