Wykłady gościnne

Viking Age and Medieval Scandinavia

Bardzo nordystycznie zapowiada się koniec lutego i początek nowego semestru. Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się seria bardzo ciekawych wykładów gościnnych w ramach modułu "Viking Age and Medieval Scandinavia", które przygotują dla nas znakomici specjaliści z University College of Southeast Norway oraz University College London. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii, Skandynawii, wikingów oraz sag.

Poniżej dokładny harmonogram wykładów:

• Wtorek 23 luty godz. 12.45, WNS, sala nr 336: Björn Bandlien „Challenges and strategies for Viking tourism in Vestfold, Norway"
  • Środa 24 luty godz. 12.45, WNS, sala 138: Björn Bandlien „Vestfold in the Viking Age”, Anne Irene Riisøy „Ulfljot's Law revisited”
  • Czwartek 25 luty godz. 11.10, WNS, s. 141: Anne Irene Riisøy „Old Norse Poetry as Sources for Viking Age Law”, Erin Goeres „Medieval self-fashioning. Rǫgnvaldr Kali Kolsson and Orkneyinga saga”

Cykliczne zajęcia mgra Arngrimura Vidalina będą odbywały się według następującego planu:

• "Science and the Paranormal in Medieval Scandinavia" - czwartki, godz. 11.10, sala 141, budynek WNS  (za wyjątkiem pierwszych zajęć, które odbędą się w poniedziałek 22 lutego o godz. 9.35 w sali 138, także budynek WNS)
  • "Monsters in Old Norse Literature and Worldview" - czwartki, godz. 16.40, budynek Wydziału Filologicznego w Sosnowcu, sala 2.12 (pierwsze zajęcia odbędą się 3 marca)